Jak funguje proces investování

  Přihlaste se

Po přihlášení se lépe seznámíte se systémem Žlutého melounu. Podívejte se na detaily investičních příležitostí a rozhodněte se, kolik budete investovat. Investovat můžete částky již od 500 CZK.

Registrace Vás k ničemu nezavazuje, je zdarma a smlouvu můžete kdykoliv vypovědět.

  Zvolte si svoji investiční strategii

Rozhodněte se, jestli pro Vaše investice využijetze funkci autoinvestu, nebo budete individuálně vybírat investiční příležitosti. Oba přístupy můžete samozřejmě bez problémů kombinovat.

Pokud použijete autoinvest, můžete využít standardní investiční strategie, nebo si nadefinovat vlastní parametry pro investice a jejich očekávaný výnos. Taktéž si určíte sumy a zůstatky které budou určovat, kdy má autoinvest učinit Vaše nabídky, o čemž budete informováni emailem.

  Zadejte Vaši nabídku (pouze pro individuální investice)

V případě individuálního investování si najděte aukci půjčky, která nejlépe splňuje Vaše investiční kritéria. Najděte si informace o lidech, kteří si chtějí půjčit, o jejich finančním zázemí, výsledku skóringu a na jaký účel si půjčují. V případě zájmu se jich můžete i zeptat na jakoukoliv otázku související s půjčkou.

Zvolte si sumu, úrokovou sazbu a umístěte nabídku půjčky. Systém automaticky vybere nabídky s nejnižší úrokovou sazbou a zkombinuje je do jedné půjčky. Po dobu trvání aukce můžete sledovat, jestli zájemce o půjčku Vaši nabídku přijal nebo jestli tuto Vaši nabídku překonal jiný investor. Pokud by se tak stalo, až do konce aukce můžete zareagovat a dlužníkovi zaslat lepší nabídku.


Aktivní správu investic pro Vás zajišťuje Žlutý meloun

Vaše investice nemusíte aktivně spravovat, my to zařídíme za Vás. Pozorně sledujeme splatnost každé půjčky. Ve chvíli, kdy je dlužník v prodlení splátky, Žlutý meloun jej kontaktuje a provede vše potřebné pro zajištění pravidelného splácení půjčky.

Na Vašem účtu můžete sledovat, jak se Vaše investice vyvíjí a jak Vám každý měsíc přibývají jednotlivé splátky i s úroky. Získané peníze si můžete kdykoliv převést na Váš bankovní účet, nebo je jednoduše reinvestovat do dalších půjček a nechat je dále vydělávat.

Vytvořte si stabilní investiční portfolio

Aby ste dosahovali stabilních výnosů z Vaší investice a omezili investiční riziko, je důležité rozdělit sumu, kterou chcete investovat, do většího množství půjček. Jak na to se dozvíte v části Diverzifikace rizika.